Florbol Sporu Tanıtım Etkinliği

Florbol Tanıtım Etkinliği

11.02.2018 tarihinde 14.00-16.00 saatleri arasında Koç Topluluğu Spor Kulübü tarafından ”Florbol Sporu Tanıtım Etkinliği” düzenlenecektir.

Yer: Koç Topluluğu Spor Kulübü, Nakkaştepe/İstanbul

Tanıtım hakkında detaylı bilgi için: 0 532 326 7201 (Tamer Karakoç)

Florbol Nedir

Beş oyuncu bir kaleci 6 kişi ile her türlü zeminde 20x40m sahada oynanan şiddet içermeyen, omuz omuza dahi mücadeleye müsaade edilmeyen 3x20dk devrelerle oynanan eğlenceli bir takım oyunudur. Eğlence için oynandığında saha ölçüsü oyuncu sayısına bağlı olarak değiştirilebilmektedir. Genel tercih olarak spor salonlarında, açık ve ya kapalı basketbol sahalarında florbol rahatlıkla oynanabilmektedir.

Bunların yanında yurt dışında bir çok açık alanda florbol turnuvaları düzenlenmektedir. Halı sahalar veya kapalı otoparklar, okul bahçeleri kolaylıkla birer florbol sahasına dönüşebilmektedir. IFF (Uluslararsı Florbol Federasyonu) 1986 yılından bu yana faaliyette bulunmakta ve 100 e yakın üye ülkesi bulunmaktadır. FISU, Special Olympics, IOC, WADA gibi bir çok kuruluşa üyedir ve her yıl düzenli olarak dünya şampiyonaları yapılmaktadır. Olimpiyat oyunları içerisinde yer alması beklenmektedir.

Florbol bayanların erkeklerle birlikte oynadığı nadir sporlardan biridir. En önemli avantajlarından bazıları ise başlaması çok kolay bir spor olması, özel yetenek gerektirmemesi, gayet uygun malzeme fiyatları ve oyunun hızıdır. Eğlence seviyesinde oynandığında bayanlar erkekler ve çocuklar aynı takımda veya karşı karşıya oynayabilirler.

Florbol oynamak için gerekli olan şeyler bir top ve sopadır. Spor kıyafetlerinizi giyip yolda okul bahçelerinde spor salonlarında odanızda bile antrenman yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya ailenizle zevkli dakikalar geçirebilirsiniz.

 

Benzer Gönderiler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*