Gazi Üniversitesi OSEP Tamamlandı

Otistik Bireyler Eğitim Projesi

Gazi Üniversitesi Otistik Bireyler Spor Eğitim Projesi (OSEP) Başarıyla Tamamlandı

OSEP(Otistik Bireyler Spor Eğitim Projesi) Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü’nün organize ettiği, başkanlığını Prof. Dr. Suat Karaküçük’ün, proje yürütücülüğünü Doç. Dr. Beyza Merve Akgül’ün, yardımcılığını ise Zeynep Fırat’ın yaptığı proje 2009 yılından beri devam eden bir projedir. Proje kapsamındaki etkinlikler Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin gönüllü katılımıyla gerçekleşmektedir. 1 Ekim 2016 – 28 Mayıs 2017 tarihlerinde devam eden projeye bu yıl 60 otistik çocuk katılmıştır. Önümüzdeki yıl katılımın arttırılması hedeflenmektedir.

Üniversite-Halk işbirliğinin güzel bir örneği olan ve büyük ilgi gören proje bu dönem dâhilindeki etkinliklerini sonlandırmıştır. Projeyi başarıyla tamamlayan otistik bireylere, onların birebir eğitmenliklerini yapan Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon bölümü öğrencilerine ve projeye emeği geçenlere katılım ve teşekkür belgeleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay, diğer konuklar ve aileler tarafından verildi.

Katılımcı aileler, Gazi Üniversitesi imkânlarıyla gerçekleştirilen projeden memnuniyetlerini ve teşekkürlerini büyük bir içtenlikle ve dualarıyla dile getirerek, proje ile çocuklarındaki olumlu gelişmelerin beklediklerinin üzerinde olduğunu belirttiler.

(Kaynak: http://sporbilimleri.gazi.edu.tr/)

 

Benzer Gönderiler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*