Okullarda Sportif Yetenek Taraması

Sportif Yetenek

Gençlik Spor Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış oluğu protokol gereği okullarda sportif yetenek taraması yapacak. Yetenek taraması sonucunda yetenekli gençleri spora yönlendirecek. 

Görev alan öğretmenler görevli izinli sayılacak.
Sportif yetenek taramasında görev alan beden eğitimi öğretmenleri görevli oldukları sürece görevli izinli olacaklar. Bu süre zarfında herhangi bir ek ücret verilmeyecek. Nöbet, DYK ve egzersizler yapılmış sayılmayacak. (Bunlar için herhangi bir ödeme yapılmayacak!)  
 
Taramaya katılmak öğrenciler içinde öğretmenler içinde zorunlu değil!
Yetenek tarama testlerinde görev almak gönüllülük esasına göre yapılacaktır. Kimseye zorla görev verilmeyecektir. Öğrenciler içinde taramaya katılmak zorunlu değildir. 
 
Antrenör belgesi olan herkes görev alabilir
Sportif yetenek tarama testlerinde görev alabilmek için antrenörlük belgenizin olması gerekmektedir. Bunun için ilinizde ya da ilçenizde hayat boyu öğrenme bakan şube müdürünüze isminizi yazdırmanız yeterlidir. 
 
Sportif yetenek taramaları nasıl yapılacak?
Sportif taramalar 25 kişilik ekipler halinde yapılacak. Tarama GSHİM den 770 personel, MEB den ise 3080 personel olmak üzere 3850 kişiyle yapılacaktır. 
 
Sportif yetenek tarama testi hangi sınıflara yapılacak?

Sportif yetenek tarama testi ilkokulda 3. ve 4. sınıflara, ortaokullarda ise sadece 5. sınıflara yapılacaktır. Taramalara 81 ilden 4 milyon 134 bin 801 öğrenci katılacak.

(Kaynak: bedenegitimi.gen.tr)

Benzer Gönderiler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*